Ten serwis wymaga wtyczki Flash Player 8 lub nowszej. Kliknij tutaj aby pobrać Flasha.

POMPY MONOŚRUBOWE STANDARDOWE

Zastosowanie:
W technice oczyszczania ścieków i ochronie środowiska do tłoczenia nisko- i wysokolepkich cieczy, neutralnych albo agresywnych, czystych lub zanieczyszczonych, zawierających gazy lub silnie spienionych, również zawierających włókna lub frakcję cząstek stałych.

Funkcjonowanie:
Jest to samozasysająca, jednostopniowa, obrotowa pompa wyporowa, o nowej 2/3-bieżniowej geometrii elementów tłoczących. Są nimi obracający się mimośrodowo spiralny rotor oraz nieruchomy stator. Oba stykają się w każdym przekroju w trzech punktach, tworząc trzy linie uszczelniania wzdłuż elementów tłoczących. Zawartość tworzących się podczas obracania się rotora szczelnych przestrzeni jest całkowicie równomiernie przesuwana wzdłuż osi rotora ze strony ssącej na tłoczną. Pomimo obrotów rotora nie powstają turbulencje. Tworzące się wędrujące przestrzenie zachowują stałą objętość i mają szczególnie łagodne, prawie bezpulsacyjne tłoczenie.

Konstrukcja:
Komora tłoczna, stator i komora ssąca są połączone leżącymi na zewnątrz śrubami. Komora ssawna wykonani jest w sposób maksymalnie ułatwiający napływ. Pompy wielkości 381 do 5001 posiadają dodatkowy otwór rewizyjny. Wwulkanizowany w rurę stator posiada obustronnie niezwulkanizowane przyłącza, które służą do uszczelnienia komory ssącej i tocznej i chronią płaszcz statora przed korozją. Pomiędzy cokołem a komorą ssącą znajduje się łatwo dostępna obudowa wymienialnego uszczelnienia dławicowego lub ślizgowego. Moment obrotowy przenoszony jest z napędu na rotor poprzez wał wtykowy oraz wał przegubowy. Wał przegubowy jest obustronnie zakończony szczelnie zakapslowanymi przegubami kołkowymi, które są szczególnie proste i solidne i mimośrodowo przenoszą obroty na rotor. Przenoszenie mocy zwału napędu na wał wtykowy zrealizowane jest poprzez bezluzowe, samouszczelniające złącze (zgłoszony patent).

Uszczelnienie wału:
Zrealizowane jest poprzez niechłodzone uszczelnienie dławnicowe lub niechłodzone bezobsługowe, nieodciążone pojedyncze uszczelnienie ślizgowe wg DIN 24 960.

Łożyskowanie:
Łożyskowanie wału napędu/wału wtykowego zrealizowane jest poprzez wzmacniane łożyska silnika, przekładni lub przekładni regulowanej, które jednocześnie przejmują występujące siły osiowe.

Napęd:
Do napędu można zastosować zarówno niezabezpieczone jak i zabezpieczone przeciwwybuchowo silniki trójfazowe, silniki przekładniowe lub przekładnie regulacyjne. Istotną zaletą jest to, że rozmiary przyłączy dla wszystkich rodzajów napędów zostają zachowane wewnątrz tej samej wielkości z typoszeregu. Bezproblemowa jest późniejsza zamiana napędu na inny typ lub większy.

Wydajność

Q

l/min

do

3100

Temperatura medium

t

oC

do

40

Ciśnienie jedno- i dwustopniowe

bar

do

4

Końcowe ciśnienie pompy

Pd

bar 1)

do

16

Osiągalne podciśnienie

Ps

bar 2)

do

0.9

Lepkość

mPa s 2)

do

200000

Dopuszczalna zawartość suchej masy

SM

% 2)

do

10

Dane techniczne:
Wydajności, dopuszczalne zakresy obrotowe i wymagane moce napędów podane są na str. 19.5 lub dostarczane w postaci osobnych diagramów ukazujących charakterystyki. Przytoczone parametry eksploatacyjne ujęte zostały w odniesieniu do jednego tylko wyrobu. Dokładne granice stosowania podajemy w ofercie lub potwierdzeniu przyjęcia zamówienia do realizacji.

Dopuszczalne maksymalne wielkości ziaren i długości włókien.

wielkość pompy

51

101

201

381

751

1451

2701

5001

max. wielkość ziaren mm

3

4

5

6,3

8

10

12,5

16

max. długość włókien mm

35

42

42

48

60

79

98

130

Wyższy udział zawartości części stałych i zwiększanie grubości ziaren powoduje konieczność redukcji obrotów na niższe:
1) zależnie od wejściowego ciśnienia i uszczelnienia wału
2) zależnie od wielkości pompy, liczby obrotów i tłoczonego medium

Posadowienie:
Pompy TECFLOW mogą zostać posadowione zarówno pionowo jak i poziomo. W wersji pionowej niedopuszczalne jest instalowanie silnikiem do dołu.

Kierunek obrotów:
Kierunek obrotów patrząc od strony napędu: lewostronny.

Charakterystyka pomp:
Do wstępnego doboru wielkości pompy, w zależności od żądanej wydajności. Vg "m" - prędkość ślizgowa rotora w statorze.

Wymiary pomp:

NO FILE
   
 
       


 370275

LUTHMAR POMPY I ARMATURA PRZEMYSŁOWA   40-761 Katowice, ul Panewnicka 88   Centrala telefoniczna: +48 (032) 204-59-14
    GotLink.pl

 © 2004 - 2018  LUTHMAR  
1