Ten serwis wymaga wtyczki Flash Player 8 lub nowszej. Kliknij tutaj aby pobrać Flasha.

Zastosowanie:
Technika oczyszczania ścieków, przemysł chemiczny i petrochemiczny, przemysł papierniczy i celulozowy, przemysł tłuszczowy i mydlarski, przemysł farb i lakierów, przemysł tekstylny, przemysł ceramiczny, rolnictwo, mleczarstwo, przemysł spożywczy i browarniczy, przemysł przetwórstwa mięsa i ryb, garbarstwo i przemysł kosmetyczny.

Do tłoczenia i dozowania nisko- i wysokolepkich cieczy lub past, cieczy neutralnych lub agresywnych, czystych lub zanieczyszczonych, zawierających rozpuszczone gazy lub silnie spienionych, delikatnych emulsji jak i silnie abrazyjnych zawiesin, zawierających włókna lub frakcję cząstek stałych. Stosowana ponadto jako pompa próżniowa.

Funkcjonowanie:
Jest to samozasysająca, obrotowa pompa wyporowa. Elementami tłoczącymi są dwie znajdujące się na obwo­dzie wirnika rolki, które obracając się naprzemiennie uciskają na grubościenny wąż, powodując jego zamykanie się. Rolki przesuwając się po obwodzie węża wyciskają jego zawartość od strony ssącej do tłocznej. Wąż powracający po przejściu rolki do pierwotnego kształtu wytwarza na stronie ssącej podciśnienie.

Konstrukcja:
Pompa jest samozasysająca, nie ma w niej uszczelek ani zaworów. Połączona jest blokowo z silnikiem przekładniowym. Do łożyskowania wirnika wykorzystuje się łożysko przekładni. Tłoczone medium przechodzi przez wąż pompy bez kontaktu z elementami mechanicznymi. Symetryczna konstrukcja pozwala na odwrócenie kierunku pompowania poprzez zmianę kierunku obrotów silnika, co ułatwia czyszczenie pompy bez demontażu elementów. Charakterystyki pracy pompy i wydajność są identyczne dla obu kierunków.

NO FILE
   
 
       


 370270

LUTHMAR POMPY I ARMATURA PRZEMYSŁOWA   40-761 Katowice, ul Panewnicka 88   Centrala telefoniczna: +48 (032) 204-59-14
    GotLink.pl

 © 2004 - 2018  LUTHMAR  
1